Otwarcie Orlika w Czarnkowie

DSC_0001W miniony piątek, 17 maja 2013 Senator Mieczysław Augustyn wziął udział w otwarciu już drugiego na terenie Czarnkowa boiska Orlik w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

Dzięki zaangażowaniu władz wszystkich szczebli samorządu gminnych, miejskich,powiatowych oraz województwa udało się wybudować i otworzyć nowy kompleks, który będzie służył nie tylko uczniom przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego ale także wszystkim mieszkańcom.

Jak podkreślił w swoim krótkim wystąpieniu Senator Mieczysław Augustyn Czarnków ma kompleksy: ale to nie są kompleksy w stosunku do innych miast, ponieważ na wielu dziedzinach swojej działalności okazuje się najlepszy. Ma kompleksy ale sportowe, na których fizycznie kształci się młodzież, która podobnie jak patron Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „na górce” może się okazać przyszłymi olimpijczykami – także dzięki temu Orlikowi.

Senator, podobnie jak inni zaproszeni goście przekazał w prezencie komplet piłek na potrzeby nowych boisk do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki