Karta Dużych Rodzin w Pile już w przyszlym roku

DSC_0533W miniony poniedziałek, 2 grudnia Prezydent Miasta Piły zaprezentował założenia do Pilskiej Karty Dużych Rodzin. Idąc tropem innych gmin z całej Polskie również Piła chce wprowadzić udogodnienia dla swoich rodzin wielodzietnych. Mają temu służyć m.in. zniżki sięgające kilkudziesięciu procent na infrastrukturę będącą w posiadaniu miasta: komunikacja miejska, baseny, boiska sportowe, lodowiska, ośrodki kulturalne taki jak muzea, RCk itp. Intencją Włodarzy Miasta jest także aby do programu w przyszłości włączyli się komercyjni partnerzy, którzy oferując swoje usługi i produkty uatrakcyjnili ofertę dla rodzin wielodzietnych.

Potrzebę wprowadzenia tego typu rozwiązań podkreślali także goście przybyli na Konferencję: Joanna Krupska ze Stowarzyszenia „Związek Dużych Rodzin 3+”, która omawiała korzyści przemawiające za wprowadzeniem Karty. Był z nami także Grzegorz Benedykciśki, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, który w swoim mieście z powodzeniem wprowadził Kartę Dużej Rodziny powodując m.in. wzrost zainteresowania Miastem innych mieszkańców regionu, którzy zaczęli się osiedlać w tym mieście.

Na zaproszenie Senatora Mieczysława Augustyna do Piły przyjechał także Minister Pracy i Polityki Społecznej – Władysław Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu podsumował kończący się Rok Rodziny i w skrócie zaprezentował co udało się w tym, ale także w poprzednich latach wprowadzić w celu poprawienia sytuacji rodzin w Polsce, a czego nie udało się poprzednim ekipom. Poinformował zebranych na sali: studentów, samorządowców a także przedstawicieli rodzin wielodzietnych, że Państwo wprowadzi ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, dzięki której rodziny będą mogły m.in. liczyć na tańsze przejazdy koleją, bilety do państwowych muzeów, czy parków narodowych. Program ma pozwolić rodzinom wielodzietnym w większym zakresie uczestniczyć w życiu kulturalnym oraz podnieść ich prestiż.