Konferencja Exalo Drilling w Pile

IMG_5449 Przedsiębiorstwo Exalo Drilling S.A. z siedzibą w Pile, które zatrudnia 3500 pracowników w całym kraju a także za granicą (m.in. w Rosji, Kazachstanie, Pakistanie, Egipcie, czy Ugandzie) zorganizowało w Pile dwudniową międzynarodową konferencję pt. „Nowoczesne metody prac poszukiwawczych i eksploatacyjnych całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego.” W konferencji wziął udział Senator Mieczysław Augustyn, honorowy członek Komitetu Organizacyjnego Konferencji. W konferencji udział wzięli m.in. prezes Exalo Drilling S.A. Piotr Truszkowski oraz wiceprezes Henryk Dytko.

W konferencji uczestniczyło ok. 270 osób reprezentujących ponad 70 przedsiębiorstw z całego świata, w tym w wystawie gospodarczej udział wzięło 40 krajowych i zagranicznych spółek. Skorzystał z tego prezydent Piły przedstawiając film promujący Pile, jako dobre miejsce pod inwestycje.

Konferencja EXALO Drilling S.A. jest istotnym forum wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami firm z sektora ropy i gazu. Poruszane tematy dotyczą stanu obecnego i rozwoju sektora paliwowo-energetycznego w Polsce i za granicą, a przede wszystkim omówieniu spraw związanych z nowymi technikami i technologiami stosowanymi w tej branży oraz systemem bezpieczeństwa tak dla ludzi jak i środowiska naturalnego.

Senator Mieczysław Augustyn ufa, że tego typu przedsięwzięcia organizowane w Pile podniosą prestiż miasta i jego rangę na gospodarczej mapie kraju. Podkreśla także jak ważne dla naszego miasta może być to, że tak duża firma ma swoją siedzibę w grodzie Staszica. Bez wątpienia przyczyni się to do rozwoju miasta, wzrostu zatrudnienia a w konsekwencji może podreperować miejski budżet.