Obchody 95. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Wieleniu

Wieleń2W dniu 16 stycznia 2014 r. Senator Mieczysław Augustyn wziął udział w uroczystych gminnych obchodach 95. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Na zaproszenie Burmistrza Wielenia Zbigniewa Stochaja a także Towarzystwa Przyjaciół Powstania Wielkopolskiego złożył pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie kwiaty, wziął udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Bohaterów Powstania, a także w uroczystej akademii w wykonaniu uczniów z Gimnazjum im. Iana Pawła II w Wieleniu. Podczas niej Senator przypomniał zebranym: „wolność nie jest dana raz na zawsze, w każdym czasie jest wypracowywana, w każdym czasie wymaga ofiary. Współcześnie patriotyzm ma inny wymiar niż w czasach, gdy ofiarę walki i często własnego życia składali Powstańcy walczący o odzyskanie niepodległości. Jednak, tak jak i wtedy dziedzictwo historyczne wymaga ciągłego wysiłku, pracy i poświęcenia.”

DSC_0103

Wizyta w Wieleniu była doskonała okazją do spotkania się także z mieszkańcami Wielenia. Senator w Ośrodku Kultury spotkał się z seniorami z Klubu Seniora, którzy opowiedzieli mu o swoich problemach dnia codziennego, wyrazili opinię w ważnych dla nich kwestiach. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Senator namawiał ich by skorzystali z szansy jaką daje możliwość powołania Rady Seniorów – miejsca, w którym mogą starać się uzyskać od władz gmin rzeczy, które najbardziej są im potrzebne. Senator zachęcał aby w porozumieniu ze szkołą, która dysponuje salą komputerową popołudniami odbywały się zajęcia dla osób starszych, które chciałyby poznać tajniki Internetu.

DSC_0112

Senator, z racji zajmowanej funkcji w Senacie, spotkał się także z kierowniczką i pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej aby porozmawiać o bieżącej sytuacji w jakiej znajduje się Ośrodek, jego pracownicy a także podopieczni.