Otwarcie hali sportowej i „Orlika” w Wysokiej

DSC_0059Senator Mieczysław Augustyn w dniu 12 kwietnia br. wziął udział w uroczystym otwarciu pierwszych obiektów planowanego w przyszłości wielkiego Ośrodka Sportowego w Wysokiej, a mianowicie Hali Sportowej oraz „Moje Boisko – ORLIK 2012”. W uroczystościach udział wzięli również m.in. Poseł Adam Szejfeld, marszałek Tomasz Bugajski oraz starosta pilski Mirosław Mantaj

Senator podkreślił jak ważny jest we współczesnym społeczeństwie sport. Dzięki niemu społeczeństwo jest zdrowsze a być może w przyszłości Polacy będą mogli się cieszyć z wyników sportowych naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Senator podkreślił także dobrą współpracę pomiędzy samorządem niższego szczebla z samorządem wojewódzkim, dzięki której udało się sprawnie wybudować tak piękną i potrzebną halę. 

Gospodarz podkreślił, że z obiektów – hali sportowej i „Orlika” będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy a nie tylko uczniowie szkół z Wysokiej.

Koszt budowy całego kompleksy to ponad 4 miliony zł a samego Orlika to niewiele ponad 1 milion zł. W tej kwocie jest pół miliona złotych dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 300 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Pół miliona zł do hali sportowej dorzuciło także starostwo powiatowe w Pile.